Zimowisko – cd.

Temat naszego zimowiska brzmiał: „Metro 2033” – czyli przenieśliśmy się do roku 2033, do świata po wojnie atomowej. W tym świecie ludzie podzielili się na kilka frakcji, walczących ze sobą lub zawierających sojusze. U nas frakcjami były oczywiście zastępy, które rywalizowały ze sobą w grach harcerskich: banderkach oraz w chustach.

Nie zabrakło również nocnych podchodów, których celem było zdobycie wieży z zapasem broni, chronionej przez snajperów (wędrownicy oraz drużynowy).

Życie w świecie po wojnie atomowej nie jest proste. Większość przedmiotów codziennego użytku, a także broń, lekarstwa, paliwo itp. jest dostarczana przez stalkerów, którzy udają się na powierzchnię, by przeszukiwać zrujnowane miasto. My również udaliśmy się na wyprawę w poszukiwaniu składów – była to gra terenowa, w której z pomocą mapy musieliśmy odszukać kilka punktów w okolicach naszego zimowiska.

Ostatni dzień był szczególny – zostały powołane 2 nowe zastępy:  „Niedźwiedź” z Bielska (1. Drużyna) oraz „Salamandra” – okolice Rybnika (3. Drużyna).

O autorze: 3. Drużyna