Kursy

Prowadzimy kursy na patent żeglarza jachtowego. Szkolenia odbywają się 2 razy do roku, na wiosnę i na jesień, w trybie weekendowym.

Najbliższy kurs: zajrzyj tutaj.

Żeglarz jachtowy (rozporządzenie Ministra Sportu z 09.04.2013)

  • wymagania: ukończone 14 lat i zdany egzamin.
    Na egzaminie trzeba okazać dowód tożsamości, korzystający ze zniżek legitymację szkolną lub studencką, niepełnoletni zgodę rodziców.
  • uprawnienia: prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych o długości do 12m na morzu po morskich wodach wewnętrznych a na pozostałych wodach morskich 2 mile od brzegu, w porze dziennej.

Dla tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, oferujemy również możliwość odbycia szkoleń na jachcie 2-masztowym typu DZ.

Oferujemy również kurs na patent sternika motorowodnego. Szkolenie może odbyć się o dowolnej porze roku (weekendy), warunkiem jest zebranie się wystarczającej grupy chętnych.

Sternik motorowodny

  • wymagania: ukończone 14 lat i zdanie egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego
  • uprawnienia*:
    1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
    2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.

Zapisz się do naszego newslettera

Kategorie

Wspierają nas